• ساعت : ۱۱:۳۷:۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ 
كانون تعامل خانواده و دانشگاه

 

محقق‌نیا:

کانون تعامل خانواده و دانشگاه در حل بحران‌ها و مشکلات دانشجویی بسیار مؤثر است

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه گفت: با تشکیل کانون تعامل خانواده و دانشگاه تعاملات خوبی در زمینه‌های تربیتی، فرهنگی و روانشناسی ایجاد خواهد شد که این امر در حل بحران‌های دانشجویی مؤثر است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از امیدیه، حامد محقق‌نیا در جلسه کانون تعامل خانواده و دانشگاه که با حضور منتخبان اساتید و کارکنان (حوزه‌های فرهنگی، روانشناسی و مشاوره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه برگزار شد، اظهار کرد: با تشکیل کانون تعامل خانواده و دانشگاه تعاملات خوبی در زمینه‌های تربیتی، فرهنگی و روانشناسی ایجاد خواهد شد که این امر در حل بحران‌های دانشجویی مؤثر است.

وی با اشاره به فلسفه وجودی کانون تعامل خانواده و دانشگاه عنوان کرد: با فراهم‌آوردن فضایی برای گسترش حمایت معنوی خانواده و دانشجو و تقویت بنیادهای امنیت دانشجویان، زمینه مناسب برای پیشرفت و تعالی این سرمایه‌های معنوی، اجتماعی و علمی کشور فراهم خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه ادامه داد: کانون تعامل خانواده و دانشگاه در حل بحران‌ها و مشکلات دانشجویی بسیار مؤثر است.‎

محقق‌نیا با تأکید بر انجام دقیق اساسنامه کانون تعامل خانواده و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه اضافه کرد: برقراری ارتباط دوجانبه بین پرسنل دانشگاه به‌ویژه مسئولان فرهنگی با خانواده دانشجویان، ارتقای سطح مشارکت‌پذیری دانشگاه از طریق تعامل مؤثر با خانواده دانشجویان و آشناکردن خانواده دانشجویان با ضوابط، شرایط و مقررات دانشگاه از اهداف و برنامه‌های این کانون است.

وی افزود: همچنین ارتقای سطح همگرایی فرهنگی و اجتماعی میان خانواده‌ها از طریق استفاده از فضای واقعی و مجازی، همکاری مشترک و فعال در راستای مدیریت، تبیین، نهادینه‌سازی و تسهیل ازدواج‌های آسان دانشجویان در میان خانواده دانشجویان با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه، شناسایی خانواده‌های صاحب‌نظر، علاقه‌مند، کارآمد و ایده‌پرداز و استفاده از نظرات سازنده آنان در رشد و اعتلای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از دیگر اهداف و برنامه‌های این کانون است.

فراهم‌کردن زمینه آشنایی و برقراری ارتباط خانواده‌ها با بخش‌های مختلف واحد امیدیه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد امیدیه هم بیان کرد: کانون تعامل خانواده و دانشگاه در نظر دارد تا زمینه آشنایی و برقراری ارتباط خانواده‌ها با بخش‌های مختلف واحد دانشگاهی را فراهم آورد و علاوه‌بر پیشگیری از بروز مسائل خاص، در حل بحران‌های دانشجویی با خانواده‌ها همکاری کند.

محمدرضا اصغری‌گنجه تعامل و همکاری خانواده‌ها با این کانون را در راستای ارتقای فکری و تربیتی فرزندان مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: این تعامل در پیشگیری از ایجاد معضلات احتمالی و آسیب‌های اجتماعی که سلامت شخصیت دانشجویان را تهدید می‌کند، بسیار مؤثر بوده و آسیب‌های وارده را کمتر می‌کند.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.2.0
    V6.0.2.0