• ساعت : ۱۴:۰:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ 
نقش مدیر مكتبی در تحكیم مبانی انقلابی (مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی) در دانشگاه امیدیه برگزار شد

نقش مدیر مکتبی در تحکیم مبانی انقلابی (مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی) در دانشگاه امیدیه برگزار شد

در وبینار «نقش مدیر مکتبی در تحکیم مبانی انقلابی»؛

سودانی: برای تشکیل دولت اسلامی باید نخبه‌پروری کرد. شناسایی استعدادها در دستور کار قرار گیرد.

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: برای تشکیل دولت اسلامی باید نخبه‌پروری کرد و شناسایی استعدادها را در دستور کار قرار داد.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از امیدیه، ناصر سودانی در وبیناری با عنوان «نقش مدیر مکتبی در تحکیم مبانی انقلابی (مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی)» اظهار کرد: دولت اسلامی با کارگزاران مکتبی و مدیران انقلابی تشکیل خواهد شد و حرکت این مدیران باید به‌گونه‌ای باشد که اعتماد در جامعه اسلامی و بالندگی و پویایی به سمت جامعه اسلامی حرکت کند؛ چراکه همه می‌دانیم به‌کارگیری مدیران نااهل و نامحرم و غیرارزشی ضربه جدی به بدنه نظام و کشور وارد خواهد کرد.

وی افزود: برای تشکیل دولت اسلامی باید نخبه‌پروری کرد و شناسایی استعدادها را در دستور کار قرار داد. زمینه‌سازی و فضاسازی برای رشد استعداد جوانان باید در اولویت باشد و انتظار می‌رود که سکان را به دست جوانان بدهیم؛ البته با همکاری و مشورت بزرگان اهل علم و تجربه. بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تمدن اسلامی بوده که حضرت آقا فرمودند برای ایجاد تمدن اسلامی نیاز است دولت اسلامی تشکیل شود. باید دولت مطلوب را تشکیل دهیم و در تشکیل این دولت مطلوب و اسلامی از مدیران مکتبی استفاده کنیم.(بیشتر بخوانید)

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: تعبیری که حضرت امام راحل از بسیج داشتند برگرفته از آموزه‌های دینی و قرآنی است که فرمودند «بسیج شجره طیبه است»، نزدیکی معنوی و لفظی را برای بسیج به‌کاربرده و بسیج را مانند شجره طیبه تعبیر کرده است؛ زیرا شجره شکوفایی و عظمت و قابلیت تکثیر و بزرگ شدن دارد و ثمر می‌دهد. بسیج هم دقیقاً به همین‌ صورت که لطافت، ظرافت و جذبه دارد، روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود. شجرات طیبه اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند، جنگلی از درختان طیبه تشکیل خواهد شد.

سودانی بیان کرد: سردار سلیمانی نمونه بارز مدیر مکتبی و انقلابی در عرصه بین‌المللی بودند، مدیر مکتبی باید به سمتی حرکت کند که جامعه را با اهداف و باورهای مکتبی آشنا کند و این فرد باید برخوردار از تقوی، ایمان، معنویت و اخلاق و برای اهداف خود و کشور نقشه راه داشته باشند. سرلوحه این‌گونه مدیران مکتبی اجرای قسط و عدالت است و از رفتارهای ظالمانه و تبعیض‌آمیز دوری می‌کنند.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.0.2.0
    V6.0.2.0