• ساعت : ۱۲:۴۵:۵۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ 
گفتگو با دكتر محقق نیا در خصوص جذب دانشجو در مهر ماه سال جاری

 

 

 

 

 

محقق‌نیا خبر داد؛

افزایش جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه عنوان کرد: مهر سال جاری افزایش جذب ۲۳ درصدی دانشجو در این واحد دانشگاهی اتفاق افتاد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از امیدیه، حامد محقق‌نیا در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه اظهار کرد: مهر امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش ۲۳ درصدی جذب دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد داشته‌ایم.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه نخستین دانشگاه آزاد اسلامی نفتی کشور و یکی از قطب‌های تربیت نیروی متخصص در زمینه نفت و گاز جنوب کشور است که در مقاطع کاردانی تا دکتری دانشجوی در حال تحصیل دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه گفت: این واحد دانشگاهی دارای سطح بالای کیفی از لحاظ آموزش، پژوهش، رفاهی، روابط بین‌الملل و دارای مجهزترین آزمایشگاه‌ها در زمینه نفت و گاز در سطح استان خوزستان است و به همین دلیل دانشجویان غیر‌ایرانی مشتاق تحصیل در این واحد دانشگاهی هستند.

محقق‌نیا رئیس دانشگاه فعالیت‌های صورت گرفته از بدو حضور خود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه را یادآور شد و افزود: امیدواریم با توجه به امکانات و ظرفیت‌های واحدهای دانشگاهی سراسر کشور و با راه‌اندازی رشته‌های جدید به‌‌ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی شاهد استقبال بیشتر دانشجویان در آینده باشیم.

این مسئول دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی از اسفند سال گذشته تاکنون کلاس‌های این واحد  دانشگاهی در بستر فضای مجازی( lms ) و در سامانه وادانا برگزار می‌شود و نیروهای پشتیبان حوزه IT در تمام ساعات روز پاسخگوی سؤالات و مشکلات احتمالی دانشجویان و استادان هستند.

 

محقق‌نیا خاطرنشان کرد: جلساتی با شرکت‌های همجوار در زمینه نفت و گاز به‌منظور گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی داشته‌ایم که یکی از این نهادها دانشگاه صنعتی امیرکبیر واحد دانشگاهی ماهشهر بود که  در نشستی با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه به بررسی امکانات و توانمندی‌های هر دو واحد دانشگاهی پرداخته شد.

وی ادامه داد: پس از این نشست بازدید میدانی از آزمایشگاه‌ها و دستگاه‌های موجود در واحد امیدیه انجام شد که این امکانات و آزمایشگاه‌ها مورد‌ پسند و استقبال میهمانان قرار گرفت و در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه همکاری در این زمینه منعقد خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه ابراز امیدواریی کرد که با روند افزایشی جذب دانشجو در واحدهای دانشگاهی، مشکلات مالی واحدها به پایان برسد و شاهد خروج از این چالش باشیم.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.4.0.0
    V5.4.0.0