• ساعت : ۱۰:۴۳:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ 
    /  2
۳۲ دانشجوی عراقی در دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه تحصیل می‌كنند/ ثبت نام اولیه ۲۰ دانشجوی جدید

 

 

 

 

 

 

 

مسئول امور بین‌الملل و دفتر جذب و هدایت دانشجویان خارجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه گفت: آمار دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه ۳۲ نفر است که ۲۴ نفر آنان دانشجویان قدیمی و هشت نفر ورودی جدید و همه عراقی هستند.

سیدنورالدین حسینی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با اشاره به جذب دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه اظهار کرد: موضوع جذب دانشجویان غیرایرانی اخیراً مورد توجه قرار گرفته و از اولویت‌ها و سیاست‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

به گفته عضو هیئت علمی تمام‌وقت رشته نفت دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه، حدود ۲۰ دانشجوی عراقی دیگر هم ثبت نام اولیه را انجام داده‌اند که هنوز شهریه پرداخت نکرده و حضورشان برای ترم جاری قطعی نیست و مراحل ثبت نامشان نهایی نشده و در انتظار اخذ مجوزهای لازم از مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی هستیم.

وی بیان کرد: آمار دانشجویان غیرایرانی شامل یک نفر ارشد شیمی انتقال فرآیند، یک نفر ارشد مدیریت بازرگانی، هشت نفر کارشناسی نفت، چهار نفر ارشد شیمی آلی، ۱۸ نفر کارشناسی ارشد نفت و مجموعاً ۳۲ نفر است که ۲۴ نفر آنها دانشجویان قدیمی و هشت نفر ورودی جدید ۱۴۰۰-۹۹ و همگی اهل کشور عراق هستند.

مسئول امور بین‌الملل و دفتر جذب و هدایت دانشجویان بین‌المللی واحد امیدیه افزود: استان خوزستان به‌دلیل داشتن مرز مشترک طولانی و فرهنگ و زبان نزدیک با کشور عراق، دارای ظرفیت بالایی در زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی به‌ویژه دانشجویان عراقی است.

حسینی ادامه داد: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه نخستین دانشگاه آزاد اسلامی کشور و دومین دانشگاه نفتی بین کل دانشگاه‌های کشور است از نظر سابقه و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری وضعیت مناسبی دارد.

عضو هیئت علمی تمام‌وقت رشته نفت در نخستین دانشگاه آزاد اسلامی نفتی کشور به آنا گفت: از طرف دیگر نفت‌خیزبودن کشور عراق و تمایل شهروندان عراقی در رشته تخصصی نفت می‌تواند بستر مناسبی برای برنامه‌ریزی و توسعه سیاست جذب دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه باشد.

محور سیاست‌گذاری‌های آینده جذب بیشتر دانشجویان غیرایرانی

حسینی توضیح داد: علاوه‌بر رشته نفت، موضوعاتی مانند مرز طولانی مشترک، فرهنگ و زبان مشترک و وجود رشته‌های تحصیلی مناسب مواردی هستند که محور برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های آینده دانشگاه آزاد اسلامی امیدیه برای جذب بیشتر این دانشجویان خواهد بود.

وی عنوان کرد: از آنجا که موضوع جذب دانشجو موضوعی جدید بوده و حدود یک سال است که رواج پیدا کرده، دانشگاه آزاد اسلامی واحد امیدیه نخستین دانشگاهی است که در استان خوزستان به جذب دانشجوی غیرایرانی اقدام کرده و مشغول شناسایی و رصد مشکلات این پروژه نیز هستیم.

مسئول امور بین‌الملل و دفتر جذب و هدایت دانشجویان بین‌المللی واحد امیدیه خاطرنشان کرد: قصد داریم با توجه به شناسایی این مشکلات، زیرساخت‌ها را از هر نظر برای جذب و رضایت دانشجویان عراقی و توسعه این سیاست فراهم کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.0.0
    V5.4.0.0