منوی دانشجویی وفرهنگی

  حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی

   

   

  دانشگاه آزاد اسلامی، به مثابه بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با وقوف به نقش فرهنگی نهاد دانشگاه در توسعه فرهنگی، نه تنها توسعه فرهنگی در نظام دانشگاهی را در امری بنیادین در توسعه علمی می داند، که در افقی بلندتر، این موضوع را در خدمت توسعه فرهنگی واجتماعی ایران اسلامی فرض کرده است.

  بر این اساس، وفق منویات مقام معظم رهبری، سند دانشگاه اسلامی، سند مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور ومنویات هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1392 پس از تغییر مدیریت پیشین، توجهی ویژه به حوزه فرهنگی واجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت و بر مبنای افق های مصرح در اسناد بالادستی یادشده، مجموعه ای از ارزش های محوری، اهداف راهبردی و عملیاتی را پیش روی حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه قرارداد و چشم انداز ویژه ای برای نیل به اهداف و راهبردها پدید آمد.

  حوزه فرهنگی واجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، طی سال های 93 و 94 با رجوع به اسناد بالادستی در سطوح ملی و سازمانی برای حصول به برنامه‌ای واقع‌گرایانه با توجه به شرح وظایف، اهداف و نیز در پرتو مشورت و همکاری فعالان فرهنگی و اجتماعی در واحدهای مختلف دانشگاه پس از ارزیابی موقعیت و شرایط کنونی مدیریت امور فرهنگی موجود در آنها، به گونه‌ای حرکت کرد که ضمن نتیجه بخش کردن فعالیت‌ها برای همه کنشگران عرصه فرهنگ اعم از دانشجویان، اعضا هیات علمی، کارمندان و خانواده های ایشان، ثمره فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در تمامی عرصه های آموزشی، پژوهشی و غیره دانشگاه در سه قالب اساسی طرح های زیربنایی؛ ساماندهی و تشکیلات و اقدامات عملیاتی متجلی شود.

    در این راستا ضمن تغییر و ساماندهی کمی و کیفی در ساختار تشکیلاتی و سازمانی مبنی بر توسعه و توانمندسازی سرمایه انسانی حوزه، فعالیت های خود را همگام با زمان و با رویکرد تحقق اهداف هشت گانه راهبردی دانشگاه شامل : *دين و اخلاق * امام خميني(ره) * انقلاب و رهبري * فرهنگی و هنری.*كانون‌ها و باشگاه‌ها * سیاحت و گردشگری . *مشاوره فرهنگی و توسعه مشارکت اجتماعی .

  فعاليت حوزه فرهنگي و اجتماعي دانشگاه طی سال های 1393 و 1394 در یکی از سه بستر طرح های زیربنایی؛ ساماندهی شده و تشکیلات و اقدامات عملیاتی تقسيم بندی و به انجام رسیده است.

   

  حوزه دانشجويي

  دانشگاه آزاد اسلامی‌به لطف خدا وکوشش شبانه‌روزی و مدیریت خلاق و دلسوز آن و همکاری‌های بی شائبه مدیران، اعضای هیأت علمی‌ و کارکنان متعهد با گذشت زمانی بیش از سی سال به بزرگترین دانشگاه حضوری جهان تبدیل شده است .

  دانشگاه آزاد اسلامی‌ در کنار ایفای نقش اساسي در فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي و فرهنگی در عرصه‌های داخلی و بین المللی همواره ارائه بهینه خدمات دانشجویی را مورد توجه بوده که اين اداره كل عهده دار این مسئولیت مهم می‌باشد.


  پیوندهای دانشجویی و فرهنگی
  سامانه ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی
  معاونت دانشجویی سازمان
  کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
  سازمان مرکزی دانشگاه آزاد
  پایگاه دفتر مقام معظم رهبری
  دفتر حفظ و نشر آثار رهبری
  امور نظام وظیفه نیروی انتظامی
  اشتغال کانون فارغ التحصیلان
  سازمان مرکزی دانشگاه آزاد
  دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان
  معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد
  مشاوره انتقالات دانشجویی
  مرکز آموزش کانون فارغ التحصیلان
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  اداره کل تربیت بدنی دانشگاه
  مجلس شورای اسلامی
  ستاد عمره دانشجویی
  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
  پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
  اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات
  پژوهشگاه علوم دفاع مقدس
  ثبت نام ازدواج دانشجویی
  دانشگاه معارف اسلامی
  اداره امور شاهد و ایثارگران
  دفتر مرکزی حراست دانشگاه آزاد
  جمعیت هلال احمر
  ستاد مبارزه با مواد مخدر
  پایگاه خدمات الکترونیک انتظامی
  سامانه اتوماسیون اداری
  واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
  سامانه آموزشی سیدا
  سامانه خوابگاه دانشجویی
  سامانه رزرواسیون تغذیه
  روزنامه فرهیختگان
  قرآن و عترت (تسنیم)

  DOURAN Portal V4.0.4.0

  V4.0.4.0